Aktualności
Szkoła animatorów salezjańskich
2015-03-29, 21:44:11
6 marca piątek. Trzy wytrwałe dziewczyny Ola, Roksana i Sonia po raz kolejny pojechały do przepięknego Krakowa, aby szkolić się w niełatwym "zawodzie" animatora. Pierwszy wieczór jak zawsze rozpoczął się kolacją i spędzeniem czasu z osobami z innych palcówek salezjańskich, których przecież tak długo nie widzieliśmy. Po pierwszych uśmiechach przyszedł czas na pierwsze nauki. Ks. Tomasz Kiju Kijowski dzielnie przypominał nam o tym kto to tak naprawdę jest animator.
czytaj więcej >>>
Wyjazd na stok - Wisła Soszów
2015-03-26, 21:08:39
W naszej szkole ważnym wydarzeniem dla nas – narciarzy są weekendowe wyjazdy w pobliskie Beskidy, podczas których możemy nie tylko spędzić miło czas, ale też podszkolić nasze umiejętności.
W tę niedzielę mieliśmy okazję przywitać wiosnę na stoku Wisła – Soszów.
czytaj więcej >>>
Wizyta w Redakcji Śląskiej Telewizji Miejskiej
2015-03-26, 10:21:23
Trzeciego marca grupa uczniów pod opieką pani Anety Fiedeń, pani Moniki Zaporowskiej oraz pana Zbigniewa Porębskiego, udała się do siedziby Śląskiej Telewizji Miejskiej mieszczącej się na ,,Skałce'' w Świętochłowicach. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy stację, a pani redaktor przybliżyła nam działalność redakcji. Mogliśmy stanąć przed kamerą i poczuć się prawdziwymi prezenterami telewizyjnymi. Staraliśmy się zapowiedzieć program lub skomentować wydarzenie mające miejsce w naszej okolicy.
czytaj więcej >>>
Wyjście klasy I b liceum na Uniwersytet Śląski
2015-03-26, 09:03:20
W piątek, 13 marca 2015 na Uniwersytecie Śląskim obchodzono Święto Pi. Data wybrana jest nieprzypadkowo - to dzień roboczy najbliższy 14 marca, w notacji amerykańskiej 3/14.  Formą obchodów święta był dziewiąty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W obchodach tego święta uczestniczyła klasa I b liceum.
czytaj więcej >>>
XI edycji Konkursu Poetyckiego
2015-03-23, 17:06:02
Zdradzę wam tajemnicę:
Nie czytamy poezji  dlatego, że jest ładna.
Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego,
a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika to wspaniałe dziedziny,
ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości…
(N.H.Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”)
czytaj więcej >>>