Aktualności
Światowy dzień walki z głodem
2014-10-22, 14:40:55
W dniu 16 października 2014 w naszym mieście odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Głodem. Nasza szkoła reprezentowana przez grupę młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej pod opieką pani Marty Mazur i pana Łukasza Widery wzięła udział w tym wydarzeniu. Zaprezentowaliśmy  nasz popisowy taniec „BELGIJSKI”, który został uświetniony tańcem Marchewki i Pietruszki (Paweł Barski i Mateusz Respondek).  W skład naszej grupy tanecznejwchodzili:
czytaj więcej >>>
Spotkanie z ks. Generałem
2014-10-04, 14:23:29
16 września br. przedstawiciele SZSP „Don Bosko” w Świętochłowicach wzięli udział w doniosłym wydarzeniu, jakim było spotkanie z nowym Przełożonym Generalnym Ángelem Fernandezem Ártime w Oświęcimiu.  Dla naszej Wspólnoty była to wizyta wyjątkowa.
    W pięknym jesiennym słońcu wyruszyliśmy do Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego, gdzie wiele osób oczekiwało już na przyjazd dostojnego gościa.
Na szkolnym dziedzińcu zgromadzili się reprezentanci szkół salezjańskich, przedstawiciele wolontariatu misyjnego, a także ludzie, którym charyzmat św. Jana Bosko jest szczególnie bliski. Dało się wyczuć radosne oczekiwanie, z każdej strony dobiegały wesołe ...
czytaj więcej >>>
Spotkanie absolwentów
2014-10-04, 14:00:54
SERDECZNIE ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW
Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko"
 
na spotkanie, które odbędzie się
18 października 2014 roku o godzinie 14.00 w szkole
czytaj więcej >>>
Kręć z Bogiem… Pielgrzymka z wyzwaniem!
2014-10-02, 14:15:41
Kręć z Bogiem… Pielgrzymka z wyzwaniem!
Na kole do Częstochowy 2014

W ostatni weekend września grupa 17 rowerzystów wraz z kierowcą busa ks. Mirosławem postanowiła kontynuować swoją przygodę na rowerze. Po wakacyjnej przygodzie rowerowej, gdzie pielgrzymowaliśmy z Świętochłowic do Przemyśla nastał czas na nowe wyzwanie. Tym razem za cel obraliśmy Częstochowę, a konkretnie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski na Jasnej Górze.
czytaj więcej >>>
Otwarcie Oratorium św. Franciszka Salezego
2014-10-02, 14:00:43
I ruszyli… kolejny rok wspólnego bycia salezjanów ks. Bosko, animatorów, młodzieży i dzieciaków w naszym świętochłowickim oratorium rozpoczęty. 19 września wszystko zaczęło się na nowo. Wielu z nas przyszło do Oratorium z nowym doświadczeniem i świeżością, bo przecież już jesteśmy o rok starsi. Oprócz stałych bywalców nie zabrakło nowych twarzy, co bardzo nas uradowało. Ufamy że będzie nas przybywać by wspólnie siebie ubogacać, bawić się, uczyć i ...
czytaj więcej >>>