Aktualności
Gdzie szukać prawdy? O warsztatach medialnych dla młodzieży
2014-10-30, 12:27:14
17 października 2014 r. w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach odbyły się warsztaty dziennikarskie pt. „Zrozumieć media”. Zostały one zorganizowane przez wykładowców i specjalistów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorów TV Trwam i Radia Maryja. Celem warsztatów było ukazanie wpływu mediów na podświadomość człowieka oraz technik manipulacji stosowanych przez środki masowego przekazu.
czytaj więcej >>>
Jedenastka dla językowców - Maraton języków obcych
2014-10-29, 21:43:37
Trzydzieścioro śmiałków podjęło w ostatni weekend października niebanalne wyzwanie, uczestnicząc w już jedenastej edycji Maratonu Języków Obcych. Impreza rokrocznie organizowana przez nauczycieli języków obcych Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach cieszy się powodzeniem nie tylko wśród uczniów, bowiem również absolwenci oraz sprawdzeni partnerzy szkoły – nie tylko związani z językoznawstwem – chętnie biorą w niej udział.
czytaj więcej >>>
Czas na PRZEBACZENIE
2014-10-27, 22:52:06
Msza święta z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienieKraków 25.10.2014

W dzisiejszym świecie wielu ludzi nie zdaję sobie sprawy, jaką potężną barierą na Bożą łaskę jest brak przebaczenia. Często nie jesteśmy świadomi tego, że to właśnie z tego powodu w naszym życiu brakuje prawdziwej wiary, czy wolności. Z taką łatwością przychodzi nam dzisiaj unikanie osób, które w jakiś sposób ...
czytaj więcej >>>
Dzień Edukacji Narodowej w Don Bosko
2014-10-27, 22:27:02
15 października 2014 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy wspólne święto. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się w hallu głównym, aby uczestniczyć w akademii przygotowanej przez uczniów klasy II D gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Charczyńskiej – Plomteux.
Po przywitaniu szkolnej społeczności Karolina Wojtala i Marek Staniów zaprosili w imieniu swojej klasy na przedstawienie teatralne.
czytaj więcej >>>
Światowy dzień walki z głodem
2014-10-22, 14:40:55
W dniu 16 października 2014 w naszym mieście odbyły się obchody Światowego Dnia Walki z Głodem. Nasza szkoła reprezentowana przez grupę młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej pod opieką pani Marty Mazur i pana Łukasza Widery wzięła udział w tym wydarzeniu. Zaprezentowaliśmy  nasz popisowy taniec „BELGIJSKI”, który został uświetniony tańcem Marchewki i Pietruszki (Paweł Barski i Mateusz Respondek).  W skład naszej grupy tanecznejwchodzili:
czytaj więcej >>>