Aktualności
Mają talent - Cecylka 2015
2014-11-21, 07:50:54
Występy taneczne, akrobatyka sportowa, recytacja, prace plastyczne oraz niezliczone rodzaje muzyczne zdominowały czwartkowe popołudnie w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.
Okazją były doroczne "Cecylki", czyli przegląd talentów wychowanków Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach. Niemalże trzy godziny popisów scenicznych samych uczniów w różnych konfiguracjach nie pozwoliły się nudzić wypełnionej po brzegi sali. Wieczór ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej – przyciąga nie tylko uczniów szkoły, ale również jej absolwentów, rodzeństwo, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy oni chętnie angażują się na scenie, stąd też nie zabrakło nietypowych duetów, jak np. córki z matką, czy nauczycielki z uczniem. Najmłodszy uczestnik miał pięć lat i pod wpływem emocji zapragnął wystąpić na sale
czytaj więcej >>>
Góra Grosza
2014-11-20, 22:24:36
W dniach 24 listopada- 5 grudnia 2014r.
w naszej szkole
włączamy się do akcji
Góra Grosza!
czytaj więcej >>>
Dzień Śląski
2014-11-19, 22:06:43
DZIEŃ ŚLĄSKI – 4.12.2015
Na tegoroczny Dzień Śląski zaplanowano:
•    Spotkanie z  zaproszonym  gościem,
•    Popisy muzyczne klas,
•    Konkurs na najładniej przebrane klasy i ich wychowawców,
•    Prezentację stoisk ze smakołykami,
•    Niespodziankę artystyczną.
czytaj więcej >>>
Jedenastka dla językowców - Maraton języków obcych
2014-11-03, 15:04:20
Trzydzieścioro śmiałków podjęło w ostatni weekend października niebanalne wyzwanie, uczestnicząc w już jedenastej edycji Maratonu Języków Obcych. Impreza rokrocznie organizowana przez nauczycieli języków obcych Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach cieszy się powodzeniem nie tylko wśród uczniów, bowiem również absolwenci oraz sprawdzeni partnerzy szkoły – nie tylko związani z językoznawstwem – chętnie biorą w niej udział.
czytaj więcej >>>
Gdzie szukać prawdy? O warsztatach medialnych dla młodzieży
2014-10-30, 12:27:14
17 października 2014 r. w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach odbyły się warsztaty dziennikarskie pt. „Zrozumieć media”. Zostały one zorganizowane przez wykładowców i specjalistów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorów TV Trwam i Radia Maryja. Celem warsztatów było ukazanie wpływu mediów na podświadomość człowieka oraz technik manipulacji stosowanych przez środki masowego przekazu.
czytaj więcej >>>