Aktualności
Dzień Seniora - 2015
2015-03-05, 20:02:02
Dwudziestego piątego lutego bieżącego roku odbył się, już po raz drugi organizowany w naszej szkole, Dzień Seniora.  Uczniowie oraz Nauczyciele mieli okazję zaprosić nie tylko babcie i dziadków, ale wszystkie ważne dla nich osoby w podeszłym wieku. W tym roku uroczystość miała charakter pokazu talentów. Wychowankowie "Don Bosco" prezentowali siebie.  Monika Kortyka pokazała nam taniec nowoczesny, a Zuzia Raport i Jennifer Badora zatańczyła hip hop. Solo, zarówno po polsku, jak i przystało na XXI wiek - po angielsku zaśpiewały Ola Kotlarska, Magda Włochowicz, Wiktoria Laskowska, Paulina Leśniewska i Karolina Golińska.
czytaj więcej >>>
Abetone - 2015
2015-03-05, 08:45:27
Jak co roku grupa składająca się z uczniów, absolwentów, pracowników i przyjaciół naszej szkoły odwiedziła Abetone. To malownicza włoska miejscowość znajdująca się w Toskanii. Miejsce idealne dla narciarzy i sympatyków Włoch. Gdzie kultura i "włoski klimat" łączą się z pasją do sportu i cudownych widoków. Drugi tydzień ferii spędziliśmy w wyjątkowy sposób. Wyjechaliśmy 7 lutego spod szkoły i równie szczęśliwie wróciliśmy 15 lutego po całym tygodniu przeżyć.
czytaj więcej >>>
Św. Jan Bosko jest wśród nas, czyli o święcie patronalnym
2015-03-04, 20:28:05
Tegoroczne Święto Patronalne obchodziliśmy w naszej szkole 30 stycznia, czyli w przeddzień wspomnienia liturgicznego św. Jana Bosko, które przypadało w sobotę. Tradycyjnie najpierw zebraliśmy się w holu, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św., której przewodniczył gość honorowy – przedstawiciel Ks. Inspektora, czyli ks. Gabriel Stawowy. Podczas kazania zwrócił on uwagę na wyjątkowy fakt, a mianowicie przypadającą w bieżącym roku dwusetną rocznicę urodzin naszego patrona. Przybliżając nam życie i działalność św. Jana Bosko, zachęcał nas do naśladowania tego niezwykłego człowieka. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim księżom kwiaty symbolizujące naszą wdzięczność za ich poświęcenie. Warto również wspomnieć o tym, że wszyscy chętni mogli ucałować relikwie włoskiego świętego.
czytaj więcej >>>
Zbiórka dla schroniska
2015-03-03, 20:31:38
ZBIÓRKA SMYCZY, OBROŻY I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA SCHRONISKA

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! POMÓŻ ZWIERZĘTOM!
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna" w Rudzie Śląskiej obecnie zapewnia dom około 300 psom. Przy takiej ilości zwierząt trudno zapewnić idealne warunki, a opieka nad nimi wymaga dużego zaangażowania, m.in. wychodzenia z nimi na spacery, czyszczenia boksów. 
czytaj więcej >>>
XIII Salezjański Konkurs Recytatorski
2015-03-02, 13:58:35
"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem"
 
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym XIII Salezjańskim Konkursie Recytatorskim. Ponieważ Sejm RP poświęcił obecny rok św. Janowi Pawłowi II, chciałybyśmy, by tematyka tekstów poetyckich dotyczyła wartości humanistycznych (np. miłości, przyjaźni, wiary), które były ważne dla naszego papieża.
czytaj więcej >>>