Dziś jest 18.01.2019, imieniny: Piotra, Małgorzaty.

Internet - medium dominujące w XXI wieku

14 stycznia 2019 roku klasa III b liceum brała udział w wykładzie prowadzonym przez wykładowcę WSZOP-u, czyli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na początku przedstawiona została uczniom oferta edukacyjna uczelni, kierunki studiów oraz możliwości kariery zawodowej.

Wizyta Pana Strażaka

W poniedziałkowe południe 14 styczna, klasę I i II Szkoły Podstawowej spotkała miła niespodzianka. Odwiedził nas wyjątkowy gość- przedstawiciel Straży Pożarnej. Pan Strażak ubrany w mundur galowy przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat zasad bezpieczeństwa, sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych np. podczas pożaru.

Jak prowadzić własną firmę

W piątek 14 grudnia w ramach zajęć dotyczących preorientacji zawodowej uczniowie klasy II TE spotkali się z doradcą podatkowym p. Bożeną Krusche. Celem spotkania było zaznajomienie się z podstawowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Kiermasz świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen rodzinnych chwil, tradycji i symboli. Chcąc na chwile zatrzymać się w tym przedświątecznym zgiełku uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej ze swoimi Rodzicami spotkali się na wspólnych zajęciach popołudniowych. Pełni werwy i zapału, "uzbrojeni" w potrzebny sprzęt i akcesoria wykonywali ozdoby i stroiki świąteczne, które będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu. Zapraszamy więc wszystkich do zakupu naszych wytworów od poniedzialku 17.12 do 21.12 na wszystkich przerwach w głównym korytarzu szkoły. Co je wyróżnia? Udekorowane i wykonane są z pasją, sercem i wielką wyobraźnią. Napewno nie kupisz takich w markecie. Zapraszamy.

Maraton języków obcych

Kontakt z native speakerem to nie tylko możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych. Jest to także szansa na poznanie kultury, sposobu życia, czy zwyczajów obcego kraju nie z podręcznika, lecz na wyciągnięcie ręki.  Nasz amerykański gość - Jonathan skupił się nie na poprawności językowej lecz na płynnej rozmowie z uczestnikami wprowadzając przy tym ogrom pozytywnej energii, który udzielił się całemu zespołowi. Przez z pozoru proste pytania pokazał, że lęk przed rozmową w obcym języku jest bezpodstawny, a nawet, pomimo różnic kulturowych, czy wiekowych wiele nas łączy i właśnie na tych podobieństwach warto budować relacje.

Z WIZYTĄ U TEMIDY

W piątek 30 listopada uczniowie klas I i II A LO wraz z wychowawczyniami Barbarą Gąsior oraz Aleksandrą Stefanik mieli okazję odwiedzić Sąd Rejonowy w Bytomiu. Związane to było z profilem prawniczym obydwu klas.

© 2017 Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nasze Inicjatywy

Bliżej Salezjanów

  • Salezjanie w Polsce
  • Inspektoria Św. Jacka Kraków
  • Salezjanie na Świecie
  • Portal Bosko.pl
  • Salezjański Ośrodek Misyjny
  • Nasza Społeczność