Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach

Aktualności
Podręczniki 2014/2015
30.06.2014, 13:48
Dodał: Admin

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

czytaj wiecej

Radość w Piekarach czyli Archidiecezjalne Święto Młodych
23.06.2014, 23:48
Dodał: Admin

Gdy w zeszłoroczne wakacje tysiące młodych spotkało się w Piekarach na „Rio na Śląsku” pojawił się pomysł, aby coś takiego organizować częściej, na przykład co roku... I w ten sposób od 20 do 22 czerwca 2014 roku na Kalwaryjskim wzgórzu odbyło się pierwsze Archidiecezjalne Święto Młodych, w skrócie ASM. Miało ono również na celu rozpoczęcie duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się w Krakowie. Stwierdziliśmy, że nie może nas tam zabraknąć i wraz z młodzieżą oazową z Czarnego Lasu oraz z księdzem Pawłem pojechaliśmy do Piekar.
    Spotkanie oficjalnie rozpoczynaliśmy w piątek o 17, ale już od 15 młodzi ludzie z całej archidiecezji zjeżdżali się na miejsce rejestracji. Gdy na scenę wyszedł ksiądz Krzysztof Biela wszyscy musieli chować się pod parasolami przed deszczem. Poprosiliśmy Boga, aby dał nam cieszyć się tym spotkaniem i po paru minutach przestało padać. Przez cały weekend porywisty wiatr gnał chmury nad naszymi głowami raz odsłaniając słońce, raz zasłaniając je i od czasu do czasu spuszczając na nas parę kropli deszczu.
O 18 rozpoczęła się Eucharystia, która wprowadziła nas w charakter spotkania. Tego dnia zatrzymaliśmy się and fragmentem z Pisma Świętego „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3), który towarzyszyła nam przez całe spotkanie. Po posileniu naszej duszy poszliśmy posilić nasze ciała. Zebraliśmy się wszyscy na pobliskim boisku, aby w czasie  posiłku lepiej zawiązać wspólnotę. Po zjedzeniu bułek przygotowanych przez organizatorów, wypiciu ciepłej herbatki i zawarciu paru nowych znajomości wróciliśmy na wzgórze, aby przeżywać drogę krzyżową. Zapadał już zmrok ... więcej

Radosne pomaganie
18.06.2014, 13:36
Dodał: Admin


Zobacz galerię
15 czerwca 2014r. w SZSP „Don Bosko“ odbył się festyn rodzinny, z którego dochód został przekazany na podopiecznych fundacji „Iskierka“ - dzieci zmagające się z chorobą nowotworową.
Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji, które czekały na uczestników tej imprezy. Część z nich była dostępna przez cały czas trwania festynu: dmuchany zamek, trampolina, tarcze do darta, animacje, gry i zabawy dla dzieci, grill, sprzedaż ciast i napoi, pokaz aut do driftu,  gry xbox kinect oraz tańce integracyjne. Non stop sprzedawane były również losy loterii charytatywnej. Można było sobie także pomalować twarz specjalnymi farbkami.
Poza tym wiele działo się na scenie wewnątrz szkoły. Jako pierwszy wystąpił szkolny zespół muzyczny, następnie nastąpiła aukcja charytatywna, na której można było nabyć m.in. obraz autorstwa mamy jednego z uczniów, szkic absolwentki szkoły, czy też pałeczki do perkusji. Następnie zaprezentował się zespół muzyczny "Volare". W czasie przerwy w pokazach talentów zebrani wyszli na plac przed szkołą, aby uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy zorganizowanym przez WOPR Ruda Śląska. Po nim odbyła się loteria charytatywna, w której główną nagrodą był tablet. Po tych emocjach przyszedł czas na kolejne występy artystyczne - swoje piosenki przedstawił zespół "Czarne blond włosy", który oprócz utworów znanych zespołów zaprezentował również autorską kompozycję. Tańcem zachwycił zespół "Loud Crew", a potem podziwiano karciane sztuczki iluzjonistyczne w wykonaniu Tadeusza Wachowskiego. Jako ostatnie zaprezentowały się Natalia Skorupka i Monika Czogała, śpiewając utwór "Happy" Pharrella Williamsa.
Podczas 6-godzinnego festynu przez mury „Don Bosko“ przewinęła się spora rzesza sympatyków szkoły, w tym nauczyciele i jej absolwenci. Wszyscy wskazywali na to, że ... więcej

1 | 2 | 3 | następna ->

Polityka cookies
Copyright 1992 - 2013 © by langus.eu. All rights reserved.