Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach

Aktualności
Salezjanie otwarli drzwi
26.03.2014, 09:59
Dodał: Admin


Zobacz galerię
Początek wiosny to w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach czas, który upływa bardzo pracowicie – wbrew przypadającemu właśnie wtedy dniu wagarowicza.


Uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami zaprosili na 22 marca do budynku Szkoły swoich potencjalnych nowych kolegów wraz z ich rodzicami, by tam zaprezentować wszystkim zainteresowanym bazę dydaktyczną, metody pracy pedagogów, szkolne tradycje i obyczaje oraz skonfrontować to, co mówi się o „Don Bosko” z rzeczywistością.


Przede wszystkim, była to jednak świetna okazja do tego, by u źródeł dopytać o zasady rekrutacji na przyszły rok szkolny: - Wiem, że u Salezjan jest bardzo dobre gimnazjum, a dzięki takiemu spotkaniu jak to w sobotę, wiem też o liceum i technikum elektronicznym – komentował Darek, który zastanawia się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.


„Don Bosko” jak co roku przygotowuje się do otwarcia w sumie nawet siedmiu klas. Wszystko zależy oczywiście od zainteresowania. Jest szansa – jak w roku ubiegłym – by aż 120 uczniów rozpoczęło naukę w Salezjańskim Gimnazjum Publicznym. Jeśli chodzi o ofertę ponadgimnazjalną, to Salezjanie oferują naukę w oddziałach realizujących rozszerzony program nauczania następujących przedmiotów: j. polski – historia - j. angielski, matematyka – fizyka – j. angielski oraz biologia – chemia – j. angielski. Ponadto przewodniczący komisji rekrutacyjnej, Adam Giecewicz proponuje również naukę w technikum elektronicznym: - Tutaj realizujemy proces dydaktyczny w oparciu o program modułowy. W zakres nauczania wchodzą m.in. takie przedmioty jak elektrotechnika, podstawy elektroniki, układy analogowe i cyfrowe, układy mikroprocesorowe, oraz systemy i sieci komputerowe.

 

autor: p. Wojciech Szołtysek

... więcej

Spektakl Pułapka na myszy
26.03.2014, 09:56
Dodał: Admin


Zobacz galerię
Lekkość. Lekkość oglądania, lekkość słuchania, lekkość sądzenia wreszcie.(...) Scenograf Melliwa ze znawstwem odtworzył bordowy salon angielskiego pensjonatu, gdzie gośćmi upchanymi między kominkiem, oknem wciąż otwieranym podmuchami zimowego wiatru i drewnianym konikiem na szafce przy oknie miotać będzie pytanie: kto zabił? Mieć to coś - wyczucie żartu - to po prostu być tym, któremu nie przeszkadza komizm, tym, dla którego pyszna śmieszność jest niczym powietrze. Tyle wystarczy rzec o Wójciku, Kuźmińskim i Mielczarku. Tak o inscenizacji książki Agaty Christie „Pułapka na myszy” wypowiada się Paweł Głowacki z „Dziennika Polskiego”.


Pochlebną opinię słyszymy również z ust Anny Piękoś : O ile spektakl został przygotowany jako adaptacja jednego ze sławniejszych dzieł królowej kryminału światowego, trudno mi go określić jako utwór tego gatunku. Wszystko przez tę Olgę Lipińską: przygotowała świetną komedię, lekką jak sitcom i inteligentną jak kabaret, ale jednocześnie – zaskakującą i trzymającą w napięciu. (...) I tu reżyserka wygrała: udało się jej stworzyć spektakl, który nie jest ciężkim, tatarskim kryminałem, a pięknym, lekkim deserem. Teraz to ja spróbuję sprostać zadaniu oceny tego niesamowitego, trzymającego w napięciu, do samego końca, widowiska. Jak zdążyliście zauważyć, już pewne moje odczucia zdradziłam. Olga Lipińska jest mistrzynią, która sprostała niełatwemu zadaniu. Spektakl był intrygujący, momentami wywołujący dreszcze, przezabawny oraz… nieprzewidywalny. Już na początku przedstawienia próbowaliśmy zdemaskować zabójcę. Niestety – jak łatwo się domyślić- nasz detektywistyczny zmysł zawiódł.


Aktorzy perfekcyjnie wcielili się w role i od razu zorientowaliśmy się, że wszystkie postaci coś mają na sumieniu, coś ukrywają, udają kogoś, kim nie są, co bardzo utrudniało ... więcej

Odyseja Umysłu - 2014
23.03.2014, 22:00
Dodał: Admin

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."
Dr Sam Micklus – twórca Odysei UmysłuZobacz galerię
Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs twórczego myślenia, w którym rozwijaliśmy szereg potrzebnych kompetencji : emocjonalnych, kulturowych, twórczych, przydatnych w życiu. Warto wspomnieć , że nad polską edycją honorowy patronat od 11 lat sprawuje Minister Edukacji  Narodowej. W tym roku po raz pierwszy mieliśmy możliwość pod okiem Pani Magdaleny Kierepka przygotować się i uczestniczyć w Eliminacjach Regionalnych, które odbyły się 08.03.2014 roku w Krakowie. Nasza Drużyna (Sonia Machowska, Zosia Ogrodowczyk, Kinga Nawrat, Patryk Kulczyk, Michalina Przybył, Katarzyna Płaza)  co tydzień ćwiczyła  Problemy Spontaniczne , czyli takie, których treści wcześniej się nie zna, a rozwiązanie trzeba stworzyć bardzo szybko.  Zdania konkursowe mają tak wiele rozwiązań, jak wiele potrafimy ich wymyślić. Im coś jest bardziej oryginalne, kreatywne i zaskakujące tym większy nasz sukces – w związku z tym nasze hasło brzmiało: ,,To rozwiązanie jest dobre, ale można stworzyć jeszcze lepsze”. Sam konkurs nie był długi lecz niezwykle stresujący. Nasz Trener nie mógł z nami być podczas rozwiązywania problemu, co więcej, aby opowiedzieć Pani M. Kierepka co robiliśmy, musieliśmy czekać do ogłoszenia wyników. Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w fajnej  przygodzie, zabawie na zajęciach i w Krakowie, a to nasza najważniejsza wygrana .Konkurs dostarcza dużo pozytywnych emocji i sprawia, że pokazaliśmy, że świetnie współpracujemy w grupie i podejmujemy nieoczekiwane wyzwania. Warto  też było przekonać się na własne oczy , co potrafią ... więcej

1 | 2 | 3 | następna ->

Polityka cookies
Copyright 1992 - 2013 © by langus.eu. All rights reserved.