Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach

Aktualności
Aktywna Nauka na finiszu
24.04.2014, 23:38
Dodał: Admin

Schyłek kwietnia to w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach czas, w którym końca dobiega realizacja programu "Aktywna Nauka". Projekt, który realizowany jest jeszcze w dziewięciu innych szkołach województwa śląskiego, trwa od 2012 roku, a jego bezpośrednim beneficjentem jest Śląska Sieć Metropolitarna sp. z o.o., mająca swoją siedzibę w Gliwicach.
W ramach programu w "Don Bosko" odbywały się interesujące zajęcia pozalekcyjne w trzech dziedzinach: fizyka, matematyka i retoryka. Skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych aktywności są rozszerzeniem programu nauczania, które w dłuższej perspektywie mają lepiej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego.
Dodatkowo szkoły uczestniczące w programie otrzymały – w zależności od ilości uczestniczących w zajęciach uczniów – atrakcyjne oprzyrządowanie multimedialne. Stąd też baza świętochłowickiej placówki wzbogaciła się o trzynaście sztuk tabletów, trzy rzutniki multimedialne oraz trzy ekrany.
W sumie działaniem programu zostało objętych 103 uczniów szkoły (fizyka – 55, matematyka – 24, retoryka – 24), a zajęcia prowadziło czworo nauczycieli (Katarzyna Malcherek, Agnieszka Pietrzykowska, Jolanta Wadowska oraz Lucyna Warzecha). Każdy uczestnik zajęć, który spełnił ustalone wcześniej wymagania, otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach oraz mógł wziąć udział w atrakcyjnych wyjazdach edukacyjnych do Krakowa i Warszawy. W stolicy Małopolski młodzież odwiedziła 5 marca 2014 r. Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, gdzie była świadkiem przedstawienia pt. "Pułapka na myszy" (http://salezjanie.eu/index/o_szkole/newsy/news,456.html). Natomiast do Warszawy młodzież udawała się aż trzykrotnie (21 marca 2013 r. - http://salezjanie.eu/index/o_szkole/newsy/news,355.html, 27 marca 2014 r. i ... więcej

Wymiana Polsko-Niemiecka-2014
24.04.2014, 23:36
Dodał: Admin

W dniach 10 – 16.03 2014 r. odbyła się w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych w Świętochłowicach wymiana polsko-niemiecka. Głównym założeniem przedsięwzięcia była  integracja młodzieży,  rozwijanie umiejętności lingwistycznych,  przełamywanie barier językowych oraz stereotypów, także wzrost motywacji do dalszej nauki mowy Johanna Wolfganga Goethego.

Dodatkowym, niemniej ważnym aspektem, było zapoznanie niemieckiej młodzieży z polską kulturą, gościnnością oraz innym systemem nauczania,  a przede wszystkim utrzymanie kontaktu między szkołami.

Poza tym ważną sprawą był przekaz treści trudnej historii polsko-niemieckiej, czemu służyło spotkanie  z pastorem kościoła ewangelickiego oraz zwiedzanie obozu  Auschwitz – Birkenau.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce SCHDW oraz PNWM (Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży) , dzięki którym znaleźliśmy szkołę partnerską, uzyskaliśmy dofinansowanie i mogliśmy przeprowadzić  w sumie dwutygodniowe spotkanie młodzieży w obydwu krajach.

Salezjanie otwarli drzwi
26.03.2014, 09:59
Dodał: Admin


Zobacz galerię
Początek wiosny to w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach czas, który upływa bardzo pracowicie – wbrew przypadającemu właśnie wtedy dniu wagarowicza.


Uczniowie wspólnie ze swoimi nauczycielami zaprosili na 22 marca do budynku Szkoły swoich potencjalnych nowych kolegów wraz z ich rodzicami, by tam zaprezentować wszystkim zainteresowanym bazę dydaktyczną, metody pracy pedagogów, szkolne tradycje i obyczaje oraz skonfrontować to, co mówi się o „Don Bosko” z rzeczywistością.


Przede wszystkim, była to jednak świetna okazja do tego, by u źródeł dopytać o zasady rekrutacji na przyszły rok szkolny: - Wiem, że u Salezjan jest bardzo dobre gimnazjum, a dzięki takiemu spotkaniu jak to w sobotę, wiem też o liceum i technikum elektronicznym – komentował Darek, który zastanawia się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.


„Don Bosko” jak co roku przygotowuje się do otwarcia w sumie nawet siedmiu klas. Wszystko zależy oczywiście od zainteresowania. Jest szansa – jak w roku ubiegłym – by aż 120 uczniów rozpoczęło naukę w Salezjańskim Gimnazjum Publicznym. Jeśli chodzi o ofertę ponadgimnazjalną, to Salezjanie oferują naukę w oddziałach realizujących rozszerzony program nauczania następujących przedmiotów: j. polski – historia - j. angielski, matematyka – fizyka – j. angielski oraz biologia – chemia – j. angielski. Ponadto przewodniczący komisji rekrutacyjnej, Adam Giecewicz proponuje również naukę w technikum elektronicznym: - Tutaj realizujemy proces dydaktyczny w oparciu o program modułowy. W zakres nauczania wchodzą m.in. takie przedmioty jak elektrotechnika, podstawy elektroniki, układy analogowe i cyfrowe, układy mikroprocesorowe, oraz systemy i sieci komputerowe.

 

autor: p. Wojciech Szołtysek

... więcej

1 | 2 | 3 | następna ->

Polityka cookies
Copyright 1992 - 2013 © by langus.eu. All rights reserved.