Salezjański Zespół Szkół Publicznych "Don Bosko" w Świętochłowicach

Majówka 2014

MAJÓWKA 2014
25.04 – 04.05.2014


"Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami,
którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie”

Antoine de Saint - Exupéry

 


25.04 - piątek – 14.00  
Szkoła ( parking ) wyjazd – Świętochłowice – przejazd do Perugii

26.04 – sobota – przyjazd do Perugii w godzinach przedpołudniowych – wypoczynek –zwiedzanie atrakcji miasta. Wspaniałe zabytki, wąskie, zacienione uliczki z wysokimi budynkami, gwar, przepyszne lody i miasto tętniące życiem, to właśnie Perugia  stolica Umbrii. Perugia to jedno z najlepiej zachowanych włoskich miast, gdzie w obrębie murów niewiele się zmieniło do ponad 400 lat.
Nocleg – kolacja - śniadanie.27.04 – niedziela – Przyjazd do Watykanu.

 

Uroczystość Kanonizacji Jana Pawła II.


Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Udział w Kanonizacji Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie największych atrakcji Rzymu w miarę możliwości  - Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie i Plac Hiszpański oraz Plac Navona. Zwiedzanie antycznej części wiecznego miasta: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna.
Nocleg – kolacja - śniadanie


28.04 – poniedziałek – Przejazd do Neapolu.
 
Neapol - miasto, położone w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Od lat przyciąga historyków, smakoszy pizzy z której znany jest na cały świat. Romantyków kusi bulwar nad Zatoką Neapolitańską, skąd można podziwiać jedyny w swoim rodzaju zachód słońca. Zwiedzanie historycznego centrum obejmującego wspaniałe pałace i tętniące życiem dzielnice robotnicze – które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Neapol może się też pochwalić podziemnym miastem oraz wspaniałymi widokami rozciągającymi się praktycznie z każdej ulicy.


Przejazd do Pompei.           

Pompeje – zwiedzanie pozostałości antycznego miasta oraz jego fascynujących ruin zastygłych w czasie, na skutek zalania lawą podczas wybuchu wulkanu Wezuwiusz. Spacer po dawnej kolonii rzymskiej, którą ponownie odsłoniły światu wykopaliska prowadzone od XVIII w. Poznamy fascynującą historię miast sprzed 2000 lat. Zwiedzanie najważniejszych obiektów w strefie archeologicznej. Pompeje wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto martwe, a jednak w jakiś sposób wciąż żywe.


Przejazd do wulkanu Wezuwiusz / Półwysep Sorrento

 


Zwiedzanie Wezuwiusza lub
 ( przejazd trasą widokową ) przez Półwysep Sorrento

( decyzja co do wyboru punktu programu zostanie ustalona z uczestnikami wyjazdu )


Wezuwiusz to jedyny czynny wulkan w kontynentalnej części Europy, a jego stożek wznosi się na ponad 1200 metrów n.p.m. Imponujący krater ma dwieście szesnaście metrów głębokości, a jego średnica u podstawy osiąga ponad trzy kilometry. Widok ze szczytu Wezuwiusza zapiera dech w piersiach – można zobaczyć stąd cały Neapol i wspaniałą Zatokę Neapolitańską. Księżycowy krajobraz wokół krateru robi niesamowite wrażenie.

Półwysep Sorrento

 

Jednym z najpopularniejszych turystycznie rejonów Kampanii jest Półwysep Sorrento, słynący ze wspaniałych kurortów, najpiękniejszych widoków we Włoszech i miejsc, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Fragment Półwyspu Sorrento o nazwie Amalfi uważany jest za jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc Europy. Czystą przyjemnością jest już sama jazda tutejszą drogą widokową. Warto przejechać tę trasę, aby doświadczyć cudownych widoków i zatrzymać się choć na chwilę w najważniejszych punktach.


Positano

 


Trasa widokowa - Amalfia

 

Nocleg – kolacja - śniadanie

29.04 – wtorek
Przejazd do Grotta Bianca.

Groty Castellana, które zostały odkryte dopiero w 1938 roku, to największy w całych Włoszech kompleks krasowych jaskiń. Groty zaczęły powstawać ponad sto milionów lat temu, żłobione przez wodę w miękkim wapniu. Naturalne wejście to praktycznie ogromna przepaść, a schody prowadzą 200 metrów w głąb Ziemi. Zwiedzając kolejne jaskinie o niezwykłych kształtach i magicznych nazwach docieramy do kryształowego jeziora, sal pełnych stalaktytów, oraz Grotta Bianca, czyli Białej Groty, która dzierży tytuł najpiękniejszej na świecie.


Przejazd do Alberobello

Fascynujące miejsce, przyciągające od lat niezmiennie rzesze turystów (rocznie około miliona) ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Od 1996 roku obecne na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO magiczne miasteczko w centrum Apulii – Alberobello – kryje w sobie emocjonujące koleje życia tamtejszej ludności. Historia miasteczka słynącego z unikatowych okrągłych domów z kamienia ze stożkowatym dachem, tzw. trulli, sięga XVI wieku i jest historią pewnej misji.


Przejazd do Bari – stolicy regionu Apulia – zwiedzanie starego miasta.
Przeprawa promowa do Grecji. 


Jeżeli czas pozwoli zwiedzamy Polignano a Mare

Polignano a Mare to nadmorski kurort w prowincji Bari, w regionie Apulia. Historia miasteczka sięga czasów starożytnych kiedy była grecką cytadelą. Ten niewielki port rybacki zachwyca turystów jedną z najlepszych plaż we Włoszech, piękną architekturą, wspaniałą czystą wodą i skalistą linią brzegową.


30.04 – środa – Wjazd do Grecji - Igoumenitsa

Przejazd do Kalambaki - Meteora

Meteory – klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Są prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki z jednymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Do klasztorów wiodą kręte, wąskie drogi, których pokonanie samo w sobie jest już sporym przeżyciem. Chcąc dostać się na szczyt, trzeba się przemieszczać wykutymi w skale schodami albo kolejką linową. Skały zostały uformowane ponad 30 milionów lat temu na dnie morza. Przetrwały cofnięcie się morza, zachowując kształty, które wyrzeźbiła woda. Obiekt wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu na własnej skórze odczuć bliskość nieba i zawieszenie pomiędzy nim a ziemią. To miejsce jest jednym z cudów świata.
Przejazd do Olimpu.
Olimp to najwyższa, najbardziej magiczna i urzekająca góra w Grecji. Wyrasta nad samym brzegiem Zatoki Termajskiej, niemal na 3000 m nad poziom morza. W niższych partiach zbocza porośnięte są gęstym lasem i dzikimi kwiatami. W programie spacer po romantycznym wąwozie Mavrolongos - gdzie można podziwiać wodospady rzeki Enipeas.

 

Przejazd do Parali – kurortu na Riwierze Olimpijskiej.
Nocleg – kolacja - śniadanie

01.05 – czwartek – Pobyt – wypoczynek – zwiedzanie miejscowości Paralia.

 

 


Nocleg – kolacja - śniadanie

02.05 – piątek – Paralia - Przejazd – Wąwóz Tembi

 

 

Pomiędzy Olimpem a górami Ossa znajduje się głęboki wąwóz - Dolina Tembi, który przecina rzeka Pinios. Ze względu na strategiczne położenie było to miejsce wielu bitew. Nad rzeką, płynącą dnem doliny, przerzucono wiszący most dla pieszych, który prowadzi do ulubionego greckiego sanktuarium - Agia Paraskewi. W otoczeniu sanktuarium znajdują się dwa legendarne źródła: Źródło Afrodyty - której woda przywraca młodość i zapewnia szczęście w miłości. Aby dostać się do drugiego źródła, trzeba pokonać wąską skalną szczelinę - z wykutym w niej przed wiekami kilkunastometrowym, krętym chodnikiem. Na jej końcu znajduje się ujęcie wody, którego patronką jest nimfa Dafne. Podobno wpływa korzystnie na wzrok.

Przejazd do Salonik

Saloniki – przejazd do centrum – zwiedzanie miasta w którym przeplatają się zabytki rzymskie, bizantyjskie i tureckie. Zwiedzanie : Rotunda, Łuk Galeriusza, kościół Agia Sofia, Biała Wieża, dzielnica Kastra z niepowtarzalną atmosferą oraz bizantyjskie mury obronne.

 

Nocny przejazd do Budapesztu.

03.05 – sobota – Poranny przyjazd do Budapesztu – postój 9 H
 
Budapeszt - Stolica Węgier, to piękne miasto położone na wzgórzach nad Dunajem. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast  w Europie i wymieniane na równi z takimi atrakcyjnymi miastami jak: Praga, Paryż, Wiedeń czy Rzym. Zwiedzanie największych atrakcji miasta min. Wzgórze Zamkowe (Vár-hegy) - zabytek ten znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Kościół Macieja, Baszta Rybacka, Parlament, promenada naddunajska, deptak Vaci ut. ( Możliwy rejs statkiem po Dunaju ).

 

W godzinach popołudniowych – przejazd do Polski.

04.05 – niedziela – Przyjazd do  Świętochłowic w godzinach porannych.

Cena zawiera :
- przejazd luksusowym autokarem
- 6 noclegów ( w tym przeprawa promowa )
- 6 śniadań
- 6 obiadokolacji
- ubezpieczenie NW/KL
- opiekę pilota
- opiekę pedagogiczną


Zapisy od 09.10.2013

 

Cena : 350 Euro + 450 PLN

 

Kontakt:

 

p. Alina Wojdyło - tel. 668 353 679


Polityka cookies
Copyright 1992 - 2013 © by langus.eu. All rights reserved.